Zapytanie ofertowe
Dobrze trafiłeś! Skontaktujemy się z Tobą i omówimy potrzeby Twojego hotelu.
* pola wymagane
Zaznacz obszary, które Cię interesują:
Profitroom Booking Engine
Profitroom Channel Manager
Profitroom Websites
Profitroom Marketing Services
Profitroom Payments
Profitroom CRM
BĄDŹ NA BIEŻĄCO z naszymi nowościami
Zapisz się do newslettera i otrzymuj najświeższe informacje od Profitroom. Spokojnie, nie spamujemy! ;)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania informacji o aktualnościach wydarzeniach i promocjach.
+48 61 840 23 80
Hotel Marketing Conference 2019
Konferencja nie z tej ziemi!
Dowiedz się więcej

Potrzebujesz więcej informacji by podjąć decyzję o zakupie Profitroom Payments? Dobrze trafiłeś!

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania odnośnie funkcjonalności, działania oraz planów odnośnie rozwoju Profitroom Payments.

Czy w przypadku, kiedy płatność za rezerwację nie jest wymagana, ale Hotel posiada dane karty na wypadek obciążenia Gościa za niedojazd, to czy Profitroom Payments pobierze opłatę?

Do Gościa wysłana zostanie pierwsza wiadomość z zachętą zapłaty przed terminem. Gość ma możliwość zapłaty jeśli użyje linku z wiadomości email, jednak płatność nie zostanie pobrana z jego karty automatycznie dopóki warunki rzerwacji się nie zmienią.

Czy wirtualna karta Expedia, która działa dopiero w dniu przyjazdu jest obsługiwana przez system?

Będziemy obsługiwać takie karty w niedługim czasie.

Czy prowizja podana w cenniku to kwota netto czy brutto?

Jest to kwota netto.

Czy opłata minimalna tzn. 99 zł jest naliczana tylko wówczas, gdy Hotel nie wygeneruje prowizji powyżej tej kwoty?

Tak. Jest to minimalna kwota, jaką należy zapłacić i obowiązuje tylko jeśli Hotel nie wygeneruje obrotu w wysokości przynajmniej 10 000 PLN. Powyżej tej kwoty, pobierana jest prowizja wg cennika usługi Payments.

Czy język maila i język aplikacji są automatycznie dostosowane do kraju Gościa?

Tak. Na ten moment obsługujemy język polski, angielski oraz niemiecki. Osoby polsko- i niemieckojęzyczne dostają wiadomość w preferowanym języku, pozostali goście zza granicy w języku angielskim.

Co się stanie jeśli karta jest nieważna?

Jeśli gość zdecyduje się na płatność 3D Secure, to w aplikacji zobaczy komunikat o niepowodzeniu płatności. W niedalekiej przyszłości gość będzie dostawał maila o niepowodzeniu z możliwością kliknięcia w przycisk, który przekieruje go do aplikacji i pozwoli mu zmienić kartę. W mailu będzie zawsze podany powód odrzucenia płatności.

Jeśli hotel otrzyma zapłatę za ofertę zwrotną na pół roku przed przyjazdem Gościa, to co robić w przypadku anulowania rezerwacji?

W przypadku anulowania system automatycznie zwróci środki na kartę gościa. Operacje związane z rozliczeniem podatkowym leżą po stronie Hotelu.

Czy rezerwacja blokuje dostępność jeśli karta na rezerwacji oferty bezzwrotnej jest nieważna?

Tak, dopóki rezerwacja nie zostanie anulowana.

Czy jest możliwość wyłączenia potwierdzenia 3D Secure?

Nie, nie ma takiej możliwości. Posiadanie tej opcji włączonej leży w interesie hotelu, jako że zabezpiecza przed chargebackami.

Czy do obiektu są wysyłane na maila powiadomienia o zmianie statusu płatności?

Tak, hotel otrzymuje potwierdzenia zmian statusów.

Jak często otrzymam opłaty za rezerwacje?

2 razy w tygodniu, we czwartki oraz poniedziałki.

Czy wpłaty przekazywane są do Hotelu w ciągu wskazanych dwóch dni nawet jeśli data przyjazdu jest odległa?

Tak, dzięki temu zwiększa się cashflow Hotelu.

Skoro dane karty są szyfrowane i Hotel ich nie widzi jak Hotel może obciążyć Gościa po wyjeździe w przypadku szkody?

Na razie Hotel widzi ten numer, tak jak widział dotychczas. Gdy w Profitroom Payments zostaną umożliwione obciążanie Gościa z poziomu Suite, wtedy ten numer nie będzie widoczny.

W broszurze jest informacja następującej treści: "Jeżeli Gość nie dokona płatności ręcznie, system automatycznie obciąży jego kartę, w terminie zgodnym z warunkami rezerwacji.” Jak to dokładnie działa?

Załóżmy, że polityka przedpłaty brzmi: Obiekt obciąży gościa przedpłatą na 20% kwoty rezerwacji na 7 dni przed datą przyjazdu.

W sytuacji, gdy gość założył rezerwację 14 dni przed datą przyjazdu, system wysyła mu maila i pozwala samodzielnie opłacić to 20% (lub 100%). Jeśli gość do 7 dni przed datą przyjazdu nie opłaci rezerwacji sam, to system wykona automatyczne obciążenie karty gościa, o czym go poinformuje. Hotel też dostanie o tym powiadomienie, a ponadto na liście i w szczegółach rezerwacji będzie widać jaka kwota (oraz procent) zostały pobrane.

W broszurze jest informacja, że jeśli nie uda się obciążyć karty Gościa to system poinformuje o tym Gościa. Czy to działa w obie strony, tzn. Hotel również zostanie powiadomiony?

Tak, zarówno Gość, jak i Hotel zostanie poinformowany. Na chwilę obecną gość dostaje taką informację w aplikacji jeśli spróbuje opłacić samodzielnie. Docelowo gość też będzie dostawał maila. Hotel dostaje maila o niepowodzeniu już teraz.

Czy Hotel będzie miał wgląd do płatności?

Planujemy dodać funkcjonalność historii płatności w szczegółach rezerwacji w Suite. Będzie tam widać jakie próby płatności były podejmowane, kiedy i przez kogo oraz czy się zakończyły sukcesem czy niepowodzeniem.

Czy poza prowizją płatności pobierane są jakiekolwiek dodatkowe opłaty?

Nie. Prowizja to jedyna opłata za korzystanie z Profitroom Payments.

Czy gość akceptując płatność potwierdza to jeszcze kodem z SMS?

Tylko w przypadku operacji zatwierdzanej przy pomocy 3D Secure (jeżeli gość dokona płatności klikając w e-mail po rezerwacji). Jeśli obciążamy go automatycznie w trybie MO/TO to nie ma potrzeby potwierdzania płatności (przypomina to automatyczne obciążanie karty w systemach subskrypcyjnych, gdzie także nie potwierdzamy każdej operacji).

Co to jest 3D Secure?

Jest to metoda autoryzacji transakcji dokonywanych bez fizycznego użycia karty. Zabezpiecza transakcje kartami poprzez identyfikację właściciela karty przy użyciu dodatkowego, najczęściej jednorazowego hasła.

Co to jest chargeback?

Jest to tak zwane obciążenie zwrotne, dokonywane w przypadku gdy nastąpiła pomyłka techniczna w rozliczeniu transakcji lub transakcja nosi znamiona oszustwa. Obciążenie jest inicjowane przez właściciela karty. 

Masz pytania związane z Profitroom Payments?
Chcesz w pełni wykorzystać możliwości Payments, ale potrzebujesz wsparcia w jego obsłudze? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
* pola wymagane
facebook
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij