Nowy portal zgłoszeniowy Profitroom

W celu poprawienia wygody naszych Klientów udostępniamy nowy portal zgłoszeniowy online. Zobacz jak szybko założyć w nim konto i co zyskasz, używając nowego systemu.

Jak zalogować się do systemu?

Service - desk dla klientów jest dostępny obecnie z dwóch miejsc - poprzez portal dla klientów pod adresem https://support.profitroom.com/portal/signin oraz poprzez widget w Proftiroom Suite, który znajdziesz w prawym dolnym rogu ekranu. Jest to tymczasowe miejsce widgeta, który zmieni swoje położenie i wygląd w ciągu miesiąca. O tym poinformujemy Cię w odrębnym poście.

Oba sposoby wejścia prowadzą do jednego systemu i do jednej bazy informacji, tak więc nie musisz się zastanawiać, którego z nich użyć. Wszystkie zgłoszenia stworzone z Twojego konta - niezależnie od tego, czy użyjesz widgeta, czy też portalu online, trafią w to samo miejsce i będziesz mógł śledzić ich postępy na portalu.

Co zyskujesz korzystając z portalu?

Jeśli do tej pory byłeś przyzwyczajony do korzystania z maili oraz telefonów, to na pewno ucieszy Cię długa lista zalet, jakie posiada portal nad dotychczasowymi sposobami komunikacji. 

Po pierwsze i najważniejsze - portal umożliwia podgląd wszystkich obecnych i historycznych zgłoszeń na support, oraz korzystania z bazy wiedzy, która jest i będzie systematycznie rozbudowywana o nowe instrukcje.

Z łatwością możesz śledzić status swojego zgłoszenia oraz przeglądać listę zapytań zgłaszanych wcześniej. Pomoże Ci to sprawdzić nie tylko Twoje wcześniejsze zgłoszenia, ale również podejrzeć zgłoszenia wszystkich użytkowników związanych z Twoim obiektem. Jeśli więc chcesz dokładnie wiedzieć, jakie pytania mają Twoi współpracownicy - nowy portal jest miejscem, gdzie możesz szukać tej informacji.

Żeby jeszcze bardziej ułatwić Ci pracę z nowym systemem, wyposażyliśmy portal online w funkcję inteligentnego podpowiadania rozwiązań już na etapie tworzenia zgłoszenia. Jak to działa? Wystarczy, że wybierzesz produkt, którego dotyczy zgłoszenie, wpiszesz temat i zaczniesz opisywać problem. Jeśli słowa, których użyjesz, są zawarte w naszych instrukcjach, otrzymasz podpowiedzi w postaci linków do tychże materiałów.

Instrukcje są dostępne w trzech wersjach językowych i można je łatwo odnaleźć bez konieczności logowania zgłoszenia. Wystarczy użyć opcji Help Center i wyszukać konkretną frazę.

Widget jest dostępny w Profitroom Suite z poziomu wszystkich zakładek i dla wszystkich użytkowników.  

Jak założyć konto?

Jeśli jesteś już naszym klientem, założysz konto poprzez: https://support.profitroom.com/portal/signin używając opcji Sign Up i wypełniając wszystkie pola.

System poprowadzi Cię przez proces tworzenia konta i w ciągu minuty będziesz mógł już logować zgłoszenia poprzez portal online. System sam rozpozna Twój adres e-mail i powiąże go z Twoim obiektem automatycznie. Tak samo stanie się ze wszystkimi kontami założonymi przez Twoich pracowników, których adresy mailowe znajdują się u nas w bazie. 

Jak pracować na portalu?

Po pierwsze, musisz się do niego zalogować. Nie martw się, jeśli zapomnisz hasła - system posiada opcję przypomnienia go. Wystarczy, że skorzystasz z opcji Forgot Password po prawej stronie.

Po zalogowaniu się do portalu masz dostęp do swoich zgłoszeń w sekcji My Area.

Jest to również odpowiednie miejsce do tego, by założyć nowe zgłoszenie. Wystarczy, że wykorzystasz w tym celu opcję Add Ticket

W sekcji Knowledge Base znajdziesz aktualne instrukcje, z których możesz korzystać na bieżąco. Znajdziesz tam odpowiedzi na podstawowe pytania i wiele innych instrukcji krok po kroku. Warto tam zajrzeć, zanim założysz nowe zgłoszenia - możliwe, że odpowiedź na Twoje pytanie znajdziesz w ciągu minuty!

Co dalej?

Poza wspomnianą zmianą wyglądu i położenia widgeta w Profitroom Suite, w przygotowaniu mamy także nowe narzędzia. Jednym z nich jest Community (forum Profitroom) - gdzie będzie można wymieniać się wiedzą, drugim natomiast jest online chat z naszymi konsultantami, który docelowo zastąpi w większości przypadków, konieczność kontaktu telefonicznego. O wszystkim poinformujemy w odpowiednim czasie.