Kto wygrał konkurs Hotel z Pomysłem?

Sprawdź, co jeszcze warto przeczytać w najnowszym numerze magazynu Hotelarz. Magazyn Hotelarz opublikował swoją listę hoteli z pomysłem na podstawie głosowania internautów. Żeby jednak było ciekawiej - poprosił kilku ekspertów branżowych o ich własną listę top10 ciekawych hoteli. Jak się okazuje - przewidywania naszego Dyrektora Zarządzającego, Marcina Dragana miejscami pokryły się z rankingiem prasowym. Zaznaczyć należy, że obiekty, które brane były pod uwagę musiały wcześniej zgłosić się do tego konkursu. Jeśli jesteście ciekawi, które obiekty znalazły się na podium - przeczytajcie nasz artykuł.

Na pierwszym miejscu prestiżowego rankingu Hotel z Pomysłem znalazł się Hotel Narvil Conference&Spa. To obiekt typowany na zwycięzcę zarówno przez jury jak i Marcina Dragana:
  • Hotel Narvil http://www.hotelnarvil.pl/ Hotel Narvil to odpowiedź na wciąż wysokie zapotrzebowanie na centra konferencyjne wokół Warszawy. Świetne położone nad Narwią i nietuzinkowy design będą przyciągać gości konferencyjnych jeszcze przez wiele lat - mówi Management Director PROFITROOM.
Wśród wytypowanych przez nas obiektów zabrakło poznańskiego Hotelu Blow Up Hall 5050 i DoubleTree by Hilton, które zajęły ex aequo drugie miejsce oraz odrestaurowanego Polonia Palace na 3. miejscu. Warto zauważyć jednak, że wszystkie obiekty uwzględnione w rankingu Hotelarza musiały najpierw same zgłosić się do konkursu. A oto pozostałe obiekty typowane przez Marcina Dragana:
  • Hotel Platinum http://www.hotelplatinum.pl/ Oferta wypoczynkowa, którą stanowi połączenie 4-gwiazdkowego hotelu z aquaparkiem została zaprojektowana pod kątem rodzin z dziećmi. Nastawienie na ten rosnący segment gości pozwala hotelowi utrzymywać wysokie obłożenie także poza okresem letnim.
  • Słoneczny Zdrój http://www.slonecznyzdroj.pl/ Hotel Medical Spa & Wellness Słoneczny Zdrój postawił na ciekawy wyróżnik oferty - mikroklimat w Busku Zdroju sprawia, że średnio 277 dni w roku świeci tam słońce. A to zapewne będzie przyciągać gości przez 12 miesięcy. Rynek medical spa rośnie w tak szybkim tempie, że hotel powinien cieszyć się sporym obłożeniem. Obiekt znalazł się również w czołówce zwycięzców Hotelu z Pomysłem.
  • IBB Andersia Hotel http://www.andersiahotel.pl/ Wyróżniający, nowoczesny i ponadczasowy design hotelu przyciąga klientów od kilku lat. Obiekt jest również liderem cenowym w Poznaniu, a dzięki temu może zagwarantować wysoki poziom usług i satysfakcji gościom.
  • Zamek Ryn http://www.zamekryn.pl/ Hotel w zamku krzyżackim oraz nacechowanie oferty, zarówno konferencyjnej jak i indywidualnej, klimatem rycerskim sprawia, iż jest to obiekt mocno wyróżniający się w Polsce. Hotel znalazł się w czołówce rankingu Hotelarza.
  • Hotel Remes Sport http://www.hotelremes.pl/ Hotel zyskał duży rozgłos w Wielkopolsce dzięki swojej specjalizacji w obsłudze drużyn piłkarskich, szczególnie podczas Euro 2012. Wówczas obiekt gościł drużynę Portugali. Dziś kojarzy się ze zdrowym trybem życia i oferuje jedno z najlepszych spa, przyciągając gości indywidualnych w weekendy, a konferencyjnych w ciągu tygodnia.
  • Hotel St. Bruno http://www.hotelstbruno.pl/ Ten obiekt to bardzo ciekawy butikowy hotel, będący odrestaurowanym i rozbudowanym zamkiem. Klimatem nawiązuje do okresu międzywojennego. Strategiczne położenie w Giżycku, wysoki standard oraz charakterystyczny wystrój spowodują, że obiekt zostanie w pamięci wielu gości.
  • Marina Golf Club http://www.marinagolfclub.pl/ Majestatyczne położenie na półwyspie jest niewątpliwie najważniejszym wyróżnikiem hotelu. Konstrukcja oferty polega na połączeniu oferty hotelowej z możliwościami pola golfowego. Golf, jako coraz popularniejsza, ale wciąż bardzo ekskluzywna dyscyplina sportu przyciągnie do hotelu gości z wysokiej półki - zarówno tych indywidualnych latem, jak i konferencyjnych przez większą część roku. Specyficzny, skandynawski design powinien długo zachować świeżość i cieszyć oczy gości przez długie lata.
  • Młyn Jacka http://www.hotelmj.pl/ Design tego hotelu zapada w pamięć, wyrafinowane połączenie nowoczesności i architektury przemysłowej początku XX wieku. Oprócz architektury, najważniejszym pomysłem tego hotelu jest jego strategiczna lokalizacja w Wadowicach. Umożliwia ona organizację konferencji i szkoleń dla firm ze Śląska i Krakowa. Warto zauważyć, że w rankingu Hotelarza ten obiekt został również doceniony i znalazł się w czołówce zestawienia.
  • Natura Residence http://www.naturaresidence.pl/ Położenie hotelu w otulinie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, ale zaledwie 20 minut jazdy od centru Katowic to świetna alternatywa dla gości biznesowych, którzy pragną odetchnąć świeżym powietrzem. Cała oferta hotelu, jego wykonania z naturalnych materiałów, proekologiczne nastawienie obiektu, lokalizacja nad jeziorem wśród lesów, a nawet kosmetyki w spa z naturalnych składników, podkreślają, że hotel żyje w zgodzie z naturą.
Hotel z Pomysłem to konkurs, który ma na celu promowanie najciekawszych rozwiązań architektonicznych i estetycznych przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności, ale nie tylko to… Pod uwagę brane jest także dopasowanie obiektów do specyfiki polskiego rynku i innowacyjność oferty. Jednym słowem - liczy się pomysł. Pełny ranking obiektów wyróżnionych w konkursie Hotel z Pomysłem można zobaczyć w najnowszym numerze magazynu. Jednak naszym zdaniem najważniejszy artykuł dotyczy prognoz 15 trendów, które kształtować będą rynek hotelarski w 2014 roku, raportu które przygotował nasz zespół. A już za moment będzie można pobrać rozszerzony raport PDF na naszej stronie - stay tuned!